Představení našeho Karate klubu


Náš klub má dlouholetou tradici a po dobu své existence vychoval mnoho úspěšných karatistů v teplickém regionu. V současné době zde působí jako hlavní trenér Milan Bruch (3. dan).

Karate klub Glaverbel Teplice vznikl v září 1975 a založil ho pan Miroslav Hanke, který zde do listopadu 2018 působil také jako trenér. V roce 1975 náš klub působil pod Šroubárnou Krupka a pak pod TJ Krupka odkud pak v červnu 1986 přešel výkonný kádr A a B pod TJ Sklo Union - později TJ Glaverbel Czech Teplice. Pod TJ Krupka dodnes také působí karate klub pyšnící se mnoha úspěchy v karate soutěžích v kumite. A dnešní název klubu je karate TJ Teplice Letná z.s.od roku 2015
V našem klubu najdete děti i dospělé, nejlépe od 6 let a výše, věk totiž nerozhoduje
Klub TJ Sklo Union se účastnil mnoha prestižních československých turnajů ze kterých přivážel mnoho medajlových pozic a tehdejší tisk se o našem klubu zmiňoval velice kladně. Mezi nejúspěšnější závodníky tehdy patřili Miroslav Hanke, Milan Bruch (současný hlavní trenér našeho klubu), Ladislav Mareš (současný hlavní trenér Karate klubu Mladá Boleslav), Pavel Kasl, Milan Rusňák, Pavlína Pobudová, Theodor Kohout, Miroslav Kubec, Milan Fiala a mnoho dalších. V září 2015 tento klub slavil 40. výročí existence bez přerušení činnosti. Za dobu své dlouholeté existence si stále zachovává cíl formovat charakter a fyzickou kondici mládeže. To je možná důvod proč se bývalí členové našeho klubu, dnes již sami rodičové, vracejí se svými dětmi, aby je přihlásili do Karate klubu TJ Teplice Letná.